Чемпіонат завершився

Друк

24 жовтня завершилися черговий чемпіонат та першість області з футболу. Володарем чемпіонського титулу 2010 року, можливо дещо несподівано, стали футболісти рівненського «Хіміка».

Команда, яка була чемпіоном в далекому 1989 році, після повернення у 1998 році до вищої ліги обласних змагань, завжди залишалася міцним суперником для будь-якого колективу, займаючи при цьому в турнірній таблиці 5-7 місця. Минулого сезону «Хіміки» стали лише восьмими, щоб вже у нинішньому сезоні стати переможцями. Рівняни лише двічі поступилися у чемпіонаті, та й то минулорічному чемпіону «Славії» та завжди сильному «ОДЕКу».

Як і минулого року, в цьому сезоні чемпіон міг визначитися в додатковому «золотому» матчі. Але, в передостанньому турі оржівці поступилися «Маяку», і ця локальна поразка фактично перекреслила надії команди з Рівненського району на загальну перемогу у чемпіонаті.

Не менш запекла боротьба розгорнулася і за третю сходинку. В тому ж таки передостанньому турі впевнена перемога гощанців в Рівному над «Славією», «відчепила» діючого чемпіона від боротьби за бронзу. «Гощі-АМАКО» в заключному турі необхідно було сподіватись на втрату очок сарненців у грі зі «Случем», для якого цей матч в турнірному значенні вже нічого не вирішував. І «Маяк» таки втратив два пункти, зігравши з березнівськими футболістами внічию, але і «Гоща» не змогла переграти на своєму полі «Хімік». Таким чином Сарни – треті. «Гоща-АМАКО», яка в сезоні 2009 вийшла в першу лігу і стала відразу п’ятою, зараз четверта, з мінімальним відривом від призів. Два перших минулорічних призера «Славія» та «Случ» цього року опустилися на чотири сходинки і зайняли лише п’яте та шосте місця.

Ізотоп-РАЕС – сьоме місце. Щоб знайти коли останній раз «атомники» були сьомими, довелося підняти архіви. Здається, в 1991 році, при чотирнадцяти командах. А якщо ще згадати, що в 80-тих роках минулого століття, команда займала 4-5 місця в чемпіонаті, то можна говорити, що нинішній виступ один з найгірших за тридцятирічну історію команди.

Після перемоги в першому турі над, як виявилося пізніше, аутсайдером радивилівським «Соколом», наступні трьохочкові порції кузнецовці змогли вибороти лише в передостанньому та останньому турах першого кола, в «валідольних» матчах з такими ж аутсайдерами «Енергією» та «Волинь-Цементом». І хоча в середині другого кола були здобуті три поспіль перемоги над «Маяком», «Славією» та «Случем», втрата очок в принциповому матчі з володимирецькими футболістами на фініші чемпіонату не дозволили «Ізотопу» піднятися вище сьомої позиції, яку вони займали після першої половини чемпіонату. Шанс реабілітуватися за невдалий сезон у кузнецовців був у Кубку області, але за крок до фіналу «атомників» зупинили футболісти «Славії».

Юнаки «Ізотоп-РАЕС» стали шостими. Хоча в першому колі молоді футболісти і йшли в групі лідерів, втриматися на високих позиціях, на жаль, не вдалося.

Безкомпромісна «Енергія», маючи, як і «Гоща-АМАКО» нуль в графі нічиїх, і яка повернулася до першої ліги, залишилась восьмою. Команда занадто багато пропускала, і навіть з таким бомбардиром, як Віталій Брикса, володимирецькі футболісти не змогли уникнути кількох розгромних поразок у чемпіонаті.

Багаторазовий чемпіон області радивилівський «Сокіл» опинився на передостанній позиції. Радивилівські футболісти спромоглися здобути лише одну перемогу, хоча ця перемога і стала окрасою всього чемпіонату – 7:5 проти «Енергії». Повторити надрезультативний футбол у другому колі не вдалося. В останньому турі команда просто не приїхала до Володимирця. Тепер нас очікує битва «Соколів» за право в наступному сезоні грати у першій лізі. «Сокіл» радивилівський проти «Сокола» із Садового, який був другим у першості області.

Десяту річницю свого чемпіонства здолбунівська команда (щоправда у 2000-му році вона ще називалась «Локомотив») вирішила відзначити… вильотом з першої ліги. Так і не здобувши жодної перемоги, Олександр Довгалець і компанія замкнули турнірну таблицю. До того ж на останню гру «Волинь-Цемент» приїхав без юнацького складу, чим позбавив себе одного очка в загальному заліку.

В другій лізі впевнену перемогу здобуло «РОКО», що дає право футболістам з Городка наступного року підвищитись у класі. «Срібним» став колектив з Садового, третє місце у «Водника». Лише за рахунок особистих зустрічей з «Водником», не зуміла вибороти «бронзу» «Фіалка», яка після першого кола була остання, і яку можна назвати чемпіоном другого кола. Щоправда, варто зазначити, що вісім з дев’яти матчів в другій половині першості футболісти Зорі провели вдома.

Отже, основна частина футбольного сезону завершена. Але, на нас ще чекає обласна Ліга Чемпіонів, серед переможців районних змагань з футболу, та стикові зустрічі між передостанньою командою першої ліги та другим призером першості області.