«Ізотоп-РАЕС» - чемпіон області з пляжного футболу

Друк

19-20 серпня 2011р. на базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Біле Озеро» пройшов четвертий чемпіонат Рівненської області з пляжного футболу. В змаганнях взяли участь п’ять команд з Кузнецовська, Володимирця, Рокитного, Березного та м.Рівне.

Учасники змагань грали три тайми по дванадцять хвилин. У випадку перемоги в основний час команда отримувала 3 очки, в додатковий час або в серії пенальті - 2 пункти. Поразка в додатковий час або в серії пенальті приносила в залік 1 бал, в основний час – 0 очок.

Відкривав змагання матч футболістів рокитнівського «Полісся» та березнівського «Случа». Причому можна вважати, що відкрили його саме рокитнівчани, які до третьої хвилини гри вже вели в рахунку 2:0, і ще через хвилину не реалізували пенальті. Але поступово березнівські гравці гру вирівняли, і до середини матчу рахунок зрівняли (2:2), а за дві хвилини до закінчення основного часу навіть вийшли вперед (4:3). Але, заробивши на останніх секундах матчу право на штрафний удар в десяти метрах від воріт, футболісти «Полісся» зуміли перевести гру в овертайм, а на 38-й хвилині матчу і взагалі вирвати перемогу (5:4).

Наступною була принципова гра співгосподарів турніру кузнецовського «Ізотопа» та володимирецької «Енергії». Відкривши рахунок на шостій хвилині матчу зусиллями Олександра Федіни, «атомники» надовго повели в рахунку. Мінімальна перевага кузнецовців зберігалася наступні 20 хвилин, до моменту коли їм вдалося подвоїти рахунок. Здавалося що гравці «Ізотопа» зможуть спокійно довести гру до перемоги. Але, порушивши правила у власному штрафному майданчику, вони дозволили володимирчанам спочатку скоротити відставання у матчі (Брикса), а до тридцятої хвилини і взагалі зрівняти рахунок (Ткачук). І все ж таки останнє слово в матчі сказав Олександр Федіна, який на передостанній хвилині гри приніс перемогу для «Ізотопа».

Останніми у гру в чемпіонаті вступили рівненські футболісти, які зустрілися з «Поліссям». І знову, як і в першому матчі, рокитнівчани вже на другій хвилині повели в рахунку. Незважаючи на те що рівнянам досить швидко вдалося відігратися, до середини матчу на полі було видно лише одну команду - «Полісся», яка забивши ще чотири голи впевнено лідирувала 5:1. Після цього, рокитнівські футболісти, які проводили вже другу гру в цей день, трішки збавили обертів і дозволили представникам обласного центру до закінчення другої дванадцятихвилинки два м’ячі відіграти, хоча і самі при цьому один раз забили. В третьому таймі рівняни зуміли що двічі відзначитись, скоротивши відставання до мінімуму, але на більше не вистачило часу. Підсумковий рахунок матчу – 6:5.

«Случ» - «Ізотоп». Тричі кузнецовці по ходу матчу поступалися, і тричі рахунок зрівнювали. Таким чином основний час гри закінчився бойовою нічиєю 3:3. Перемогу ж здобули березнівські футболісти, забивши вирішальний м’яч на останній хвилині додаткового часу.

Останнім матчем першого ігрового дня стало протистояння володимирчан та рівнян. Вже до шостої хвилини гри зусиллями Сергія Кусіка та Віталія Брикси «Енергія» мала перевагу 3:0. Але рівняни, які також втратили очки на старті турніру, швидко два м’ячі відіграли. До першої перерви у матчі Віталій Брикса зумів ще один раз відзначитись, і команди пішли на відпочинок за рахунку 4:2 на користь володимирчан. А другий тайм перевернув все з ніг на голову. На протязі шести хвилин рівняни зуміли забити чотири м’ячі, на які у гравців «Енергії» відповіді не знайшлося. Лише в середині третього тайму Дмитро Кітун зумів відіграти один м’яч. Таким чином рівняни завершили свою другу гру з рахунком 6:5, але на цей раз перемогли. А діючі чемпіони з Володимирця дещо несподівано перший день змагань закінчили без очок.

Другий ігровий день відкривав матч лідерів - «Полісся» та «Ізотопа». До 18-ї хвилини матчу рокитнівські футболісти вже перемагали з рахунком 3:0. Після цього забивати настала черга кузнецовців. Чотири поспіль забиті м’ячі дали змогу за п’ять хвилин до закінчення матчу бути попереду вже гравцям «Ізотопа». Рокитне все ж зрівняло рахунок у матчі, причому зробило це за кілька секунд до закінчення третього тайму. А вже на десятій секунді додаткового часу гравці «Полісся» поставили остаточну крапку у цьому матчі – 5:4.

В наступній грі, незважаючи на те що першими у ворота рівнян забили все ж футболісти «Случа», до закінчення другого тайму впевнено перемагала команда з обласного центру 5:1. І хоча в третій дванадцятихвилинці березнівчани зуміли два м’ячі відіграти, кінцевий рахунок у матчі встановили рівняни 6:3.

За три гри до закінчення змагань турнірна ситуація була наступною. Лідирувало з сімома очками «Полісся». На один пункт менше було у рівнян, і ще на одне очко менше у гравців «Ізотопа». Четвертими з трьома очками були футболісти «Случа», і замикала таблицю «з нулем» «Енергія», хоча і мала зіграти ще дві гри.

Таким чином на чемпіонство залишилось троє претендентів. Рокитнівським футболістам, для здобуття «золота», у своєму матчі достатньо було не програти «Енергії». Представникам «Служби 112» з Рівного необхідна була поразка лідерів у грі з Володимирцем, причому краще в основний час. Після цього їм ще необхідно було обіграти «атомників». Найгірше становище з розрахунку боротьби за чемпіонство, було у «Ізотопа». Для здобуття головного призу кузнецовцям необхідна була перемога в основний час аутсайдера «Енергії» над лідером «Поліссям», та власна перемога, знову ж таки тільки в основний час, над рівнянами.

Матч, який міг відразу виявити найсильнішу команду змагань, розпочався не так, як багато хто прогнозував. Втомлені рокитнівчани нічого не змогли вдіяти проти натиску «Енергії», і після півгодини гри поступалися з рахунком 0:7. Все на що спромоглося у цьому матчі «Полісся» так це на один гол престижу.

Таким чином наступна гра рівненських та кузнецовських футболістів мала визначити чемпіона області. Рівнянам необхідна була перемога, кузнецовцям - перемога в основний час. У разі перемоги «Ізотопа» в додатковий час, три лідера набирали однакову кількість очок, і чемпіоном у такому випадку ставало «Полісся».

Напружена гра розпочалася більш вдало для «Ізотопа». На четвертій хвилині Олександр Федіна відкрив рахунок у матчі. Силами Повара та Гордійчука рівняни ще до закінчення першого тайму мінімально вийшли вперед. А рівновагу встановив на 19-й хвилині Юрій Крисюк, який цю гру проводив не на воротах, як у великому футболі, а в якості польового гравця. Розв’язка цього матчу і всього чемпіонату настала за хвилину до закінчення третього тайму. Кузнецовці біля своїх воріт заробили право на пробиття штрафного удару. Голкіпер «Ізотопа» Віталій Бедик пробив через все поле по воротах рівненської команди, а його візаві, напевно вирішивши «що прямий удар по воротах не йде», м’яч, який летів в сітку воріт, пропустив. Таким чином кузнецовський «Ізотоп-РАЕС» став чемпіоном області з пляжного футболу 2011 року, «срібло» вибороло рокитнівське «Полісся», а третьою стала команда з Рівного.

Остання гра чемпіонату перетворилася у гру за четверте місце, в якій з рахунком 9:4 впевнено перемогли гравці «Енергії».