Як переграти воротаря?

Друк

Матч між «Ізотопом» та рівненським «Авангардом-2010» розпочався досить весело. Не минуло семи хвилин від стартового свистка арбітра Сергія Каращука, як рахунок вже був 1:1.

Спочатку на п’ятій хвилині рівнянин Олександр Лисак зробив з флангу передачу на лінію воротарського майданчика Юрія Крисюка, звідки Віктор Каращук головою переправив м’яч у сітку воріт кузнецовців. Але, дуже швидко господарі відігралися. Якубського, розрізною передачею, яка залишила за спиною Олега весь захист суперника, вивели віч-на-віч з воротарем «Авангарда». Олег міг пробити і сам, але вирішив зробити пас на набігаючого лівіше Євгена Блищика, якому залишилося спокійно переправити м’яч у ворота.

Після цих двох атак гра дещо заспокоїлася, і наступного небезпечного моменту довелося чекати 10 хвилин, коли Олег Мирончук з тридцяти метрів потужно пробив зі штрафного удару. Вадим Харчук відбив м’яч на аут. Через дві хвилини знову Олег Мирончук пробивав метрів з двадцяти, і знову голкіпер рівнян відбив м’яч, але на цей раз перед собою. Куля відскочила від воротаря на ногу Федіні, який просто вбивчим ударом метрів з восьми ледь не зламав поперечину воріт. І знову відскок на Якубського, який , на жаль, перебував в положенні «поза грою». Одразу згадався дуже схожий епізод першого матчу чемпіонату, коли, після схожого епізоду і відскоку м’яча від поперечини, футболісти «ОДЕКа» провели швидку контратаку, яка призвела до одинадцятиметрового удару в ворота «Ізотопа».

Але, цей момент тільки відтермінував взяття воріт «Авангарду». На 23-й хвилині кузнецовці заробили право на пробиття штрафного удару з точки, яка, після матчу між збірними Росії та України 1999 року, в нас в країні називається «точкою Шевченка». М’яч біля бічної лінії поля, до воріт метрів 40-50. Микола Засєкін, який виконував штрафний удар, чи то пробивав по воротах, чи то робив передачу в штрафний майданчик, але м’яч, нікого не зачепивши, опинився в дальньому куті сітки воріт.

Після забитого м’яча «ізотопівці» не зупинились, і через три хвилини після рейду Олександра Павліка правим флангом, і передачі в район лінії штрафного майданчика суперника, головою, хоча і не точно, пробивав Федіна. Ще за хвилину Мирончук вивів Колоса на зустріч з воротарем, але захисник зумів в останній момент вибити в підкаті м’яч з ноги нападника господарів поля.

В останній третині тайму кілька моментів створили і гості. На 33-й хвилині, потенційно небезпечний штрафний удар в близькості від карного майданчика і по центру воріт, не зовсім вдало виконав Олег Козуб, пробивши на техніку, але по центру воріт, і точно туди де знаходився Юрій Крисюк. Через три хвилини Ігор Вакульчик вкинув м’яч з аута на того ж Козуба, який виходив на небезпечну ударну позицію, але в останній момент в підкаті відмінно зіграв Роман Белець, вибивши м’яч на кутовий. А за дві хвилини до закінчення першої половини гри Олександр Овсійчук небезпечно пробивав з-за меж штрафного майданчика. М’яч торкнувся когось з захисників «Ізотопа» і летів в нижній кут воріт, звідки в падінні, кінчиками пальців, його перевів на кутовий Юрій Крисюк.

На 49-й хвилині навісну передачу з правого флангу головою замикав Вадим Кресанов, але м’яч пройшов поруч зі штангою.

А далі, і до кінця матчу, у виконанні гравців «Ізотопа» розпочалася гра «попади у воротаря», яка коштувала глядачам багато нервових клітин. Так на 54-й хвилині, Колос, перебуваючи на лінії штрафного майданчика, скинув м’яч на ногу Олександру Федіні, і той «прибравши» захисника пробив в воротаря рівнян. Минуло 5 хвилин і Микола Засєкін зробив передачу на того ж Колоса, який в боротьбі з захисником, пробив у воротаря. Ще через десять хвилин Колос вивів на побачення з голкіпером Василя Квачука, який також пробив у воротаря, а м’яча, після відскоку, Олег Якубський «зарядив» вище воріт. Минуло п’ять хвилин і Роман Лоза, отримавши м’яч поблизу чужих воріт, розвернувся і пробив дуже не точно. Рівняни поновили гру ударом від воріт, але гравці «Ізотопа» швидко перервали потенційну атаку «Авангарду» і вивели один-на-один з воротарем Лозу, який ... влучив у воротаря. Не пройшло і двох хвилин, як Лоза, замикаючи передачу з правого флангу, знов не зміг переграти голкіпера. Хоча, у всіх цих епізодах, варто відзначити і гру воротаря рівнян Вадима Харчука, який у всіх моментах вчасно виходив з воріт і до мінімуму зменшував кут обстрілу власних володінь.

Після цих моментів, нічого надто небезпечного команди не створили. Тренери намагалися дати пограти максимальній кількості запасних гравців. В гостей на поле з запасу не вийшов тільки граючий тренер Вячеслав Шекель, а в господарів в цьому матчі не взяв участь лише голкіпер Віталій Бедик, який у цьому матчі був запасним. Як наслідок у другій половині зустрічі було проведено аж одинадцять замін, а сама зустріч так і закінчилась з рахунком 2:1.