ФК "Ізотоп-РАЕС"

ФК "Ізотоп-РАЕС"

Кузнецовськ

ІV Меморіал Степана Чуми

e-mail Друк

Цьогорічний Меморіал Степана Чуми вирішили провести в форматі пляжного футболу. Змагання відбулися 13 липня 2013р. на РОК "Біле Озеро". До "Ізотопа" завітали ветерани рівненської "Славії", які за десять днів до цього закінчили груповий турнір і вийшли в чвертьфінал чемпіонату України серед гравців старших за 35 років. Причому кількість рівнян була такою, що їх вистачило на дві команди.

"Якісний" склад представників обласного центру був також потужний. У складі делегації, яка приїхала на берег Білого озера було достатньо футболістів, які в минулому мали статус професіоналів: Олег Кучер, Сергій Дьомушкін, Роман Максимюк, Андрій Паршиков, Роман Байрашевський.

Отже, рівняни розділились на дві команди і до уваги відпочиваючих на РОК "Біле Озеро" було представлено три напружених матчі з пляжного футболу, тривалістю два тайми по дванадцять хвилин. У першій грі турніру зустрілися господарі і "Славія-2". Кузнецовці дещо приголомшили рівнян, забивши два швидкі м'ячі вже в дебюті зустрічі. Причому відкрив рахунок Олекандр Колос вже на третій (!) секунді матчу, пострілом з центра поля, після розіграшу початкового удару. До перерви гості відігралися і після першої дванадцятихвилинки рахунок був нічийним 2:2. По два м'ячі забили команди і в другій половині матчу, а оскільки нічиїх в "пляжці" не буває, одразу була призначена серія післяматчевих пенальті, в якій "Ізотопу" вдалося здобути перемогу з рахунком 3:2 після пробиття четвертого удару.

У другому матчі зійшлися дві рівненські команди. І знову бойова нічия 2:2 після першого тайму, і нічия, але вже з рахунком 3:3, після закінчення другої дванадцятихвилинки. А в пробитті пенальті сильнішими виявилися футболісти умовно першого складу "Славії" (4:3).

Таким чином остання гра турніру перетворилася на фінал. Рахунок у матчі ударом зі штрафного удару, призначеного за гру рукою неподалік штрафного майданчика, відкрив Олександр Колос. Незабаром, знову ж таки за гру рукою, тільки вже у власному штрафному майданчику, отримали пенальті у свої ворота кузнецовці. Але, рівняни скористатися нагодою зрівняти рахунок у матчі з дев'ятиметрового удару не змогли. Не змогли з пенальті - змогли зі штрафного. Після фолу на рівненському "Дьомі", в десяти метрах від воріт, "Славія" зрівняла рахунок зі штрафного удару. Нагадаємо, що в пляжному футболі "стінки" ставити не можна, тому штрафний удар з десяти метрів по центру воріт, фактично перетворився на другий пенальті, який реалізували рівняни. Таким чином, знову на перерву в цьому турнірі команди пішли за нічийного рахунку.

У другій половині матчу більш досвідчені гравці "Славії" все ж змогли дотиснути кузнецовців, двічі відзначившись у воротах Володимира Дейнеки. Натомість ще один свій м'яч забив Колос, з пенальті, який він заробив за п'ять секунд до закінчення гри.

Отже, "Славія-1" стала переможцем Меморіалу Степана Чуми, "Ізотоп" здобув "срібло", а друга команда "Славії" фінішувала третьою.

До речі, після закінчення турніру і кузнецовці, і рівняни з позитивного боку відзначили ідею проведення турніру саме в "пляжному" варіанті, оскільки всі матчі вийшли динамічними та напруженими з першої і до останньої секунди. Причому "з першої і до останньої секунди" в прямому розумінні цього виразу, і м'ячі забиті першим ударом у стартовій зустрічі, і останнім ударом, вже в доданий для пробиття пенальті час у третьому матчі, тому підтвердження.