ФК "Ізотоп-РАЕС"

Кузнецовськ

Кузнецовські футзалісти треті серед атомників

e-mail Друк

18-20 березня 2011р. в м. Жовті Води проходили змагання з футзалу в залік Спартакіади Атомпрофспілки, в яких взяло участь шість команд, задіяних в атомній промисловості України: Енергодара, Южноукраїнська, Кузнецовська, Чорнобиля, Славутича та Жовтих Вод. Збірна Рівненської АЕС, яку, звичайно, представляли футболісти «Ізотопа», посіла на змаганнях третє місце.

Перший матч наші футболісти проводили проти господарів зі Східного гірничо-збагачувального комбінату. Досить довго жодна з команд не могла відкрити рахунок. Жовтоводці на правах господарів більше контролювали м’яч, намагаючись забити гол (це їм вдалося зробити лише на чотирнадцятій хвилині), кузнецовці ж діяли переважно на контратаках. Розв’язка матчу настала наприкінці другого тайму. За чотири хвилини до закінчення гри команда СхідГЗК подвоїла свою перевагу, але Володимир Нестерчук оперативно повернув інтригу, відігравши один м’яч. Тренер нашої збірної Борис Коток замінив Юрія Крисюка на Віталія Бедика, який підключився до атак команди в якості п’ятого польового гравця. Але в одному з епізодів на 39-й хвилині господарі перехопили на своїй половині поля м’яч, і нападник жовтоводців влучно пробив по порожнім воротам збірної РАЕС, встановивши таким чином остаточний рахунок в матчі. Варто зазначити, що за перебір фолів наприкінці матчу в наші ворота був призначений десятиметровий удар, який господарі не реалізували, завдяки відмінній грі голкіпера РАЕС.

В другому матчі сталася міні-сенсація. Футзалісти Чорнобильської об’єднаної організації профспілки, яких ніколи не зараховували до числа фаворитів, перемогли кузнецовців. Це ще більш виглядало дивним, якщо врахувати те, що в першому турі в чорнобильському дербі ЧАЕСівці набили команді ЧООПа дев’ять м’ячів. Пропустивши по м’ячу на 4-ій та 18-ій хвилинах, наші гравці зусиллями Миколи Засєкіна наприкінці першого та на початку другого таймів зуміли відновити рівновагу. Здавалося, що кузнецовцям вдасться дотиснути суперника, адже ігрова перевага була на боці рівненських атомників, але ще два м’ячі, пропущені всередині другої половини гри на протязі двох хвилин, знову примусили нашу команду відіграватися. Олег Якубський за три хвилини до закінчення матчу зміг скоротити відрив до мінімуму, але на більше не вистачило часу – 3:4.

Наступний ігровий день кузнецовці розпочинали проти ще одного фаворита змагань – команди Запорізької АЕС. В цьому матчі все вирішили останні три хвилини першого тайму. До того часу команда ЗАЕС вела в рахунку 1:0, але з сімнадцятої до двадцятої хвилини забила три м’ячі, і пішла на перерву з суттєвою перевагою. В другій половині на два м’ячі енергодарців, одним голом зумів відповісти лише Ярослав Нестерчук.

В четвертому турі у грі проти команди ЧАЕС до наших футболістів нарешті прийшла перемога. В першому таймі на голи Засєкіна та Якубського футзалісти зі Славутича змогли відповісти, лише одним забитим м’ячем. Щойно розпочалася друга половина матчу, як ЧАЕСівцям вдалося зрівняти рахунок, а на 26-ій хвилині і вийти вперед. Але, за хвилину Олександр Павлік відновив рівновагу у матчі, а на 32-й хвилині Олег Мирончук приніс непросту перемогу – 4:3.

В цей же день відбувся матч в якому зустрілися команди СхідГЗК та ЗАЕС. Перемога будь-якої з команд автоматично давала перемогу у змаганнях. Найбільш напружена гра турніру закінчилася бойовою нічиєю 2:2. Двічі господарі виходили вперед, і двічі футзалісти з Запорізької області зрівнювали рахунок. Оскільки і жовтоводці, і енергодарці мали однакову кількість очох, їм необхідно було перемагати в останньому турі. Причому перемагати з найбільшою різницею. Певну перевагу тут мали гравці ЗАЕС, оскільки вони проводили свій матч проти команди Чорнобиля останніми. До того ж Запорізька «атомка» мала кращу різницю забитих/пропущених м’ячів +2.

В останньому турі РАЕСівці зустрілися з командою ЮУАЕС. Турнірна ситуація виявилась такою, що перемога в цій грі, давала кузнецовцям надію на «бронзу» за умови паралельних перемог у своїх матчах гірничо-збагачувального комбінату і Запорізької АЕС. Поразка ж відкидала нашу команду на останнє місце.

Кузнецовські гравці досить швидко заволоділи ініціативою, забивши перший гол вже на третій хвилині. Відзначився Микола Засєкін. В першій половині гри наша команда досить швидко заробила п’ять фолів, і в зв’язку з тим що права на помилку вже не залишалося, змушена була досить обережно діяти в захисті до перерви. Під завісу першого тайму команді РАЕС вдалося збільшити свою перевагу, завдяки влучним ударам Олександра Павліка та Олега Якубського. Але ще до закінчення двадцятихвилинки представники миколаївщини зуміли один м’яч відіграти. Через п’ять хвилин після початку другого тайму Олег Мирончук зумів знову збільшити відрив до трьох м’ячів, а на 27-й хвилині він же забив п’ятий гол. І незважаючи на те, що представникам «южки» вдалося відіграти два м’ячі під закінчення матчу, а РАЕСівці закінчували матч знову маючи п’ять набраних фолів, кузнецовська команда здобула важливу перемогу .

В наступному матчі дня команда з Жовтих Вод переграла ЧАЕСівців з рахунком 10:3, хоча й «горіла» 0:2 вже на п’ятій хвилині. Для перемоги в турнірі в заключному матчі Запорізькій АЕС необхідно було перегравати колектив Чорнобильської організації профспілки з різницею не менше ніж шість м’ячів. Незважаючи на велику кількість нереалізованих гольових моментів, енергодарці добилися необхідного результату (7:1), і стали переможцями турніру, маючи лише на один пропущений м’яч менше ніж господарі. Команда СхідГЗК стала другою, а РАЕС – третьою.