ФК "Ізотоп-РАЕС"

ФК "Ізотоп-РАЕС"

Кузнецовськ

Перемога в День народження

e-mail Друк

Чергове кузнецовсько-володимирецьке поліське дербі стало можливим після повернення команди «Енергія» в цьому році до першої ліги обласного футболу. На жаль, обидві команди невдало розпочали нинішній чемпіонат і перед восьмим туром були сусідами в нижній частині турнірної таблиці з різницею в одне очко. Крім бажання відірватися від аутсайдерів чемпіонату, додатковим стимулом для «Ізотопа» мало б стати і день народження тренера Олександра Шлая.

Вже в дебюті зустрічі кузнецовці могли вийти вперед. Олег Мирончук подав зі штрафного удару на лінію воротарського майданчика, але Олександр Федіна не влучив м’ячем в ворота після удару головою.

А далі на полі було видно лише одну команду – «Енергію». На п’ятій хвилині Олександр Ярута зробив довгу передачу на Віталія Бриксу , який втік від кузнецовських захисників, та вийшов на ударну позицію. Постріл володимирецького лідера прийшовся в Юрія Крисюка. Минуло декілька хвилин і вже аналогічний забіг через половину поля «Ізотопа» здійснив Василь Новицький, удар якого Крисюк перевів на кутовий. На 15-й хвилині Микола Кібиш зробив передачу з правого флангу на Віталія Бриксу, але той, з лінії воротарського майданчика головою не зумів замкнути цей пас . Через дві хвилини Новицького знову вивели на ударну позицію, і Василь гарматою пробив по воротах господарів, але на цей раз м’яч, влучивши в поперечину воріт, вилетів в поле.

На 24-й хвилині Микола Засєкін порушив правила поблизу свого штрафного майданчика, і Віталій Брикса, вдаривши під праву від Крисюка стійку, змусив нашого голкіпера діставати м’яч з сітки воріт.

Після пропущеного голу гравці «Ізотопа», напевне, згадали що грають на своєму полі, і вирішили все ж таки потурбувати воротаря «Енергії». Засєкін потужно пробив десь з 27-ми метрів, але м’яча, який йшов під поперечину воріт, на кутовий перевів голкіпер володимирецької команди. Після цього епізоду Засєкіна відразу замінили. Напевне, тренери не вибачили Миколі створення штрафного біля власних воріт, який призвів до голу.

На 32-й хвилині матчу гравці «Ізотопа» розвернули свою атаку віялом з лівого на правий фланг. Послідовні передачі в один дотик Олександра Федіни та Олега Мирончука вивели на ударну позицію Олега Лойка, який підключився до атаки, та був забутий захисниками «Енергії». Удар Олега по воротах відбив голкіпер, і м’яч, що відлетів, захисники вибили на кутовий. Забігаючи наперед хочеться сказати, що подібна атака, хоча і з меншим розмахом, пройшла в кузнецовців і в другій половині зустрічі, так що, можливо, це комбінація яка награвалася на тренуваннях команди. Відразу пригадався фінал Кубка володарів Кубків 1986р. за участю київського «Динамо», з тією відмінністю, що в тому матчі м’яч опинився в сітці воріт.

Але «закривали» небезпечними моментами перший тайм все ж гравці «Енергії», які домінували на полі, а Брикса з Новицьким, періодично втікали від кузнецовських захисників. На 36-й хвилині Віталій пробив потужно метрів з 35-ти, але м’яч пройшов вище воріт. А на 43-й хвилині вже Василь Новицький в черговий раз фактично опинився віч-на-віч з Крисюком, але переграти воротаря господарів не зміг. На цьому перший тайм закінчився.

В перерві, зважаючи на результат першої половини, щось кардинально необхідно було змінювати Олександру Шлаю. І тренер «Ізотопа» провів дві заміни, які суттєво змінили хід матчу. З перших хвилин другого тайму вийшли Олександр Колос та Роман Белець, які замінили непомітних Віталія Дейнеко та Олександра Павліка. Варто зазначити, що Колос ще не до кінця залікував свою травму, саме цим і пояснювалася відсутність Олександра в стартовому складі команди. Крім того після перерви змістився на свою звичну позицію в захист Антон Шевчук, який в першому таймі вийшов на поле замість Миколи Засєкіна, і постійно підключався до нечисленних спроб кузнецовців атакувати.

Ледь встигли команди поновити після перерви матч, як «Ізотоп» організував взяття воріт суперника. Олег Мирончук зі штрафного зробив навіс в воротарський майданчик суперника, Володимир Нестерчук скинув м’яч на Колоса, а тому нічого не залишалось як влучити в ворота метрів з трьох.

На 55-й хвилині знов віяло організували вже Белець, Тарасюк та Федіна. І знов вирішальний удар по воротах прийшовся в воротаря «Енергії». На 62-й хвилині при атаці кузнецовських футболістів м’яч свічкою завис над воротарським майданчиком суперників, і ніхто, з захисників володимирецької команди, не зумів завадити Роману Бельцю прийняти цей м’яч в кількох метрах від воріт, і вивести «Ізотоп» вперед в цьому матчі.

Через десять хвилин Володимир Нестерчук підключився до атаки під час подачі кутового Олегом Мирончуком, але м’яч після удару головою нашого захисника пройшов повз ворота. Ще через три хвилини Олександр Федіна, в боротьбі за м’яч, зумів зробити гостру передачу на Колоса, «відрізавши» тим самим від захисту двох оборонців «Енергії», але коротка затримка з м’ячем Колоса призвела до втрати м’яча, і перспективний вихід один-на-один не відбувся. Після цього фактично єдиний небезпечний момент в другій половині гри створили гості. Удар Олександра Ярути з-за меж штрафного майданчика, відмінно парирував Юрій Крисюк.

На 82-й хвилині Колос скинув кулю на Мирончука, той, вибігши на побачення зі стражем воріт, пробив в воротаря гостей. М’яч від голкіпера влучив в голову Олегу і полетів в бік вже порожніх воріт, але захисники не дозволили реалізувати цей момент.
На останній хвилині матчу Олександр Шлай вирішив зробити заміну, яку, зазвичай, називають тактичною. Але, ця заміна, як і дві попередніх, виявилася результативною. На полі з’явився Данило Вергульов, і вже через декілька секунд, першим дотиком до м’яча після виходу на газон спорткомплексу «Ізотоп», замнув на лінії воротораського майданчика передачу з правого флангу Олександра Колоса, поставивши таким чином крапку у цьому матчі.

Отже, лише друга перемога «Ізотопа» в передостанньому турі першого кола, дозволила команді дещо відірватися від групи аутсайдерів. При цьому до лідерів цього чемпіонату дотягнутися буде дуже важко. Очевидно що основною ставкою для кузнецовців цього року стане Кубок області. Принаймні результативна виїзна нічия в першому півфінальному матчі з діючими чемпіонами дозволяє на це сподіватися.