ФК "Ізотоп-РАЕС"

Кузнецовськ

Міні-футбол - 2017. Підсумки

e-mail Друк

3-14 квітня 2017р. на полях спорткомплексу «Ізотоп» та ПТУ пройшли змагання з міні-футболу в залік спартакіади ВП РАЕС.

В змаганнях взяли участь 18 команд. Варто зазначити, що востаннє така кількість учасників на цей вид змагань заявлялась аж в 2006 році, а більше їх було лише на початку двохтисячних років. Дуже приємно, що, незважаючи на велику кількість команд, в цьогорічних змаганнях не було жодного матчу, який би не відбувся через неявки або з інших причин.

Всі учасники були розбиті на 4 відбіркові підгрупи, з подальшим виходом до наступного раунду змагань двох кращих команд з кожної групи.

В першій групі перемогу з десятьма очками здобули футболісти ЦТАВ - «срібні» призери минулорічних змагань. Другою фінішувала команда ДПРЗ-2, маючи на 1 очко менше. З певних несподіванок даної групи можна відзначити лише четверте місце цьогорічних чемпіонів з футзалу збірної команди СЕБтаС,ТЦ-1 та п'яте місце, лише з двома забитими м'ячами у чотирьох іграх, команди ЕРП-2. Третіми в цій групі фінішували учні ПТУ.

Другу групу впевнено виграла команда ЕРП-1, перемігши всіх своїх суперників та набравши кращу різницю забитих-пропущених м'ячів (19-4), серед всіх команд на груповому етапі. Другими в групі стали «вентиляційники», які минулого року взагалі не набрали жодного очка в змаганнях. За межами чвертьфіналів залишились минулорічні фіналісти з РЦ-1 та збірна ЦРБ,ЦДтаРАВ.

В третій групі перше місце впевнено посіла команда РЦ-2, яка минулого року в загальному заліку була лише десятою. Натомість в боротьбі за другу позицію розгорнулась інтрига. Одразу три команди ТрЦ, В/Ч 3045 та СКМ,ВГМ в іграх між собою по одному разу виграли та по одному разу програли. Відповідно всі набрали по три очки. Лише за кращою різницею забитих та пропущених м'ячів кращою серед трійки, з подальшим виходом в чвертьфінал, стала команда СКМ,ВГМ. Варто зазначити, що минулого року СКМ,ВГМ зайняла лише 16 місце в турнірі, військова частина була чвертьфіналістом, а ТрЦ – «бронзовим» призером змагань . Тому боротьба в цій групі яскраво показала, що змагання з міні-футболу багаті на несподіванки.

Четверту групу прогнозовано виграли минулорічні чемпіони з ЦТПК. Хоча варто зазначити, що зустрічі зі своїми основними конкурентами за вихід в чвертьфінал «хіміками» та «електриками» були для команди ЦТПК досить непростими. Очну боротьбу за другу путівку в плей-офф в цій групі виграла команда ХЦ, яка з рахунком 3:1 перемогла електричний цех. Іншими двом збірним командам з цієї групи ЦЗС,Бухгалтерія та ГТЦ,ТЦ-2 довелося боротися лише за четверте місце в групі.

В чвертьфінальних зустрічах сенсацій не сталося і всі команди, які перемогли в своїх групах стали сильнішими і в плей-офф. Так РЦ-2 впевнено переміг команду ЦВтаК - 5:1. Ще більш впевнено ЦТАВ «розібрав» збірну СКМ,ВГМ - 8:1. Більш впертою боротьба була в інших двох парах, в яких з однаковим рахунком 4:2 ЦТПК переміг команду ДПРЗ-2, а футболісти з ЕРП-1 обіграли «хіміків».

Фінальний груповий турнір розпочався впевненою перемогою діючих чемпіонів з ЦТПК над командою РЦ-2 (7:3), яка була ослаблена відсутністю «гарматного» Василя Лойка. В іншій парі команда ЦТАВ здобула вольову перемогу над ремонтниками з рахунком 2:1.

Переможці першого туру зустрілися між собою в турі другому. І великою мірою саме гра ЦТПК – ЦТАВ повинна була показати, хто буде претендувати на чемпіонство. Більше того, команда ЦТАВ могла фактично оформити це чемпіонство вже після другого туру. Так і вийшло. «Таішники» перемогли з рахунком 3:1 і стали одноосібними лідерами. Вплинути на можливість ЦТАВ стати достроковими чемпіонами могла команда РЦ-2, якби перемогла у другій грі ЕРП-1. Незважаючи на невдалий для «реакторників» старт матчу, в якому вони пропустили два м'ячі, команда все ж зібралась і зуміла зрівняти рахунок. Після цього футболісти ЕРП-1 знову вийшли вперед, але РЦ-2 ще раз зробили рахунок нічийним 3:3. Але, в останні півтори хвилини гри «ремонтники» все ж дотисли суперників, зробивши рахунок 5:3.

Таким чином, перед останнім туром фіналу команді ЦТАВ достатньо було просто з'явитись на гру з командою РЦ-2, щоб стати переможцями змагань. Футболісти реакторного цеху навіть у разі виграшу не піднялися б вище четвертого місця. Але лідери вирішили показати, що недарма вони лідери і перемогли з рахунком 2:1, ще більше закріпивши свою перевагу в турнірній таблиці і впевнено вигравши змагання.

Остання гра змагань між ЦТПК та ЕРП-1 виявилась грою за друге місце. Причому, щоб забрати «срібло» команді ЦТПК вистачило б і нічиєї. Але більш налаштованими на боротьбу виявились саме футболісти ЕРП-1, які забили чотири м'ячі своїм суперникам. Все на що спромоглась команда ЦТПК, це відіграти два м'ячі на останніх хвилинах гри. Підсумковий рахунок 4:2 зафіксував "срібло" ЕРП-1. "Бронзу" забрали футболісти ЦТПК.

Отже, футбольна частина спартакіади РАЕС завершилась. Вже традиційно однією з проблем при проведенні змагань з міні-футболу є відсутність якісного та сучасного майданчика (або майданчиків). Цього року, в зв'язку з «реконструкцією» запасного поля спорткомплексу «Ізотоп», до традиційного «гаревого» поля, другим майданчиком для проведення змагань організатори змушені були обрати майданчик ПТУ. На жаль, якість покриття на міні-футбольному майданчику в ПТУ залишає бажати кращого, для того щоб команди, які об'єктивно вищі класом, показали якісний футбол. На «гаревому» полі можна грати (і там вже всі звикли грати), але все ж хотілося б сподіватись, що в найближчий час на спорткомплексі з'явиться повноцінний міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям. А зважаючи на те, скільки команд беруть участь в змаганнях з міні-футболу, і скільки людей просто хоче пограти в футбол у вільний від роботи час, можна помріяти і не про один майданчик.